Mõdu

Arvan, et see jook on mõdu. Soome keeles on see sima, mis on traditsiooniline jook 1 mail. Ja mida juuakse loomulikult pontšikute kõrvale. Soomlane ütleb et ei ole kevadpüha ilma mõduta ja ilma pontšikuteta.

♦  4 l vett
♦  250g fariinisuhkrut
♦  250 g peensuhkrut
♦  1-2 sidrunimahl
♦  1/5 tl (hernetera suurune) pärmi
♦  rosinaid

Kalla suhkur 8l  ämbrisse. Kui soovid tumedamat mõdu, siis kasuta 500g fariinisuhkrut. Lase pool veest keema ja kalla suhkru peale. Sega läbi ja kalla ülejäänud vesi ja sidrunimahl ämbrisse. Lase jahtuda käesoojuseni. Lahusta tilgas vedelikus pärm ja sega vedeliku hulka. Jäta toasooja 1 ööpäevaks. (võid lisada ka viilutatud sidruneid, millest pigistasid mahla välja) Järgmine päev võid hakata villima pudelitesse. Lisa igasse pudelisse (1,5l) teelusikatäis suhkrut ja mõned rosinad. Siis kalla mõdu ja keera kork õrnalt peale, mitte tugevalt. Käimise ajal rõhk pudelis tõuseb! Mõdu on valmis, kui rosinad on tõusnud üles. Jahedas on valmimise aeg umbes 1 nädal. Toasoojas aga umbes 3 päeva. Mõdu säilib jahedas nädalakese jagu.

Olen proovinud ka 15 minuti mõdu aga käinud jook maitseb rohkem.

♦  4 dl õunamahla 100%
♦  3 sidrunist pigistatud mahla
♦  4 l mett (siirup sobib ka)
♦  ½ tl ingverit
♦  2 dl sidrunimaitselist limonaadi (näiteks Sprite)
♦  2 dl mineraalvett

Mõõda kannu õunamahl, sidrunimahl, mesi ja ingver. Sega ja jäta maitsestuma 5-10minutiks. Lisa külm limonaad ja mineraalvesi.

Prindi retsept

0 Response to "Mõdu"