Moskva saiake

Sellest kogusest saab 30 saiakest.

♦ 0,5 l piima
♦ 850 g jahu
♦ 50 g pärmi
♦ 1,5 dl suhkrut
♦ 2 toasooja muna
♦ 1 dl õli
♦ 0,5 tl soola
♦ taina vahele rullimiseks 100 g toasooja võid

Eelkergitus:
Soojenda piim käesoojaks. Lisa piimasse eelnevalt suhkruga vedeldatud pärm ja lisa osa (400 g ) jahust. Sega ühtlaseks, kata kauss kilega või kaanega. Jäta sooja kohta seisma 20-30 minutiks. Taigen peab välja nägema käärinud ja peal peaks olema väikesed mullikesed.


Peale eelkergitust lisa taignasse sool, lahtiklopitud munad, õli ja ülejäänud jahu. Sõtku taigent kuniks see lööb kätest ja kausi küljest lahti. Või kasuta elektrimikseri tainasegamiskonkse. Jäta taigen taas kaetult sooja kohta kerkima umbes 1,5 tunniks. Või niikauaks, kuni see on kerkinud kahekordeks.


Rulli jahusel laual taignast umbes 32 x 38 cm plaat. Jaga mõttes kolmeks osaks. Määri 2/3 osale taignast ( näiteks vasakule poolele) pehmet võid. 


Paki taigen kolmeks kihiks kokku nii, et ilma võita osa (paremal pool)  keerad poole võitatud osa peale ja ülejäänud võitatud osa vasakult keerad paremale taigna peale. Taigen jääb nagu stritsel. 


Nüüd rulli taigen uuesti 32 x 38 cm plaadiks. Ja paki samamoodi kolmeks kokku. Lõika pooleks, siis on lihtsam rullida.  Ühest taignapätsist saab 15 saiakest. Pane kilekottidesse või keera toidukilesse ja pane pooleks tunniks külmkappi.

KEEDUKREEMI jaoks on vaja:
♦ 4 sl mannat
♦ 4 sl jahu
♦ 9 sl suhkrut (1,5 dl)
♦ 40 g sulatatud võid
♦ 4 muna
♦ 6 dl piima
♦ 2 tl vaniljesuhkrut
♦ noaotsatäis soola
♦ valmis saiakestele peale puistamiseks tuhksuhkrut

Sega potikeses omavahel jahu, suhkur ja manna. Sega kokku või, lahtiklopitud munad ja 2 dl külma piima, lisa kuivanetesegusse ja sega kõik ühtlaseks ja pane pliidile kuumenema. Kuumuta ja sega samas hoolega. Kui segu on kuumenenud 60 kraadini siis kuumuta ülejäänud 4 dl piima keemiseni ja lisa kreemisse. Sega hästi läbi. Kuumuta, kuid ära keeda. Tõsta pliidilt, lisa sool ja vaniljesuhkur. Klopi hästi läbi või mikserda. Jahuta.
Nüüd rulli taigen jahusel laual 24 x 40 cm plaadiks. Jaga plaat 3 x 5 ruutudeks (1 ruut = 8 x 8 cm). Tõsta igale ruudule kuhjake kreemi. Ja keera kaks vastastikust nurka üksteise peale kokku. Suru sõrmedega kergelt kinni. Tõsta ahjuplaadile ja lase veel 20 minutit kerkida. Määri lahtiklopitud munaga ja küpseta ahju keskmises osas 200°C 10-12 minutit.Ahjust võttes kata kuumad saiad rätikuga ja jäta jahtumiseni pehmenema. Jahtunult puista peale tuhksuhkrut.


prindi retspet

0 Response to "Moskva saiake"